Воїслав Шешель був близьким соратником покійного президента Сербії Слободана Мілошевича
Воїслав Шешель був близьким соратником покійного президента Сербії Слободана Мілошевича

Радикального сербського націоналіста Воїслава Шешеля визнали невинуватим у злочинах проти людяності. Таке рішення ухвалив Міжнародний кримінальний трибунал з колишньої Югославії, повідомляє ВВС.

Проти Шешеля висунули звинувачення за трьома пунктами у злочинах проти людяності та за шістьма — у воєнних злочинах, розпалюванні етнічних чисток у Боснії, Хорватії та сербській провінції Воєводина в період з серпня 1991по вересень 1993 року.

Шешель добровільно здався Міжнародному кримінальному трибуналу у 2003 році. Процес щодо його справи розпочався у 2007-му.

У 2014-му році Шешеля відпустили на лікування до Сербії, після того як йому встановили діагноз – рак у термінальній стадії.

Він не був присутній у залі суду під час оголошення вироку та навіть відмовився стежити за ним за допомогою телемосту.

Варто зауважити, що водночас Шешель брав участь в антиурядових мітингах перед парламентськими виборами, які відбудуться наприкінці квітня.

Шешель був близьким соратником покійного президента Сербії Слободана Мілошевича та обіймав посаду віце-прем’єра в сербському уряді в 1998-2000 роках.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 70-річний екс-лідер боснійських сербів Радован Караджич отримав 40 років ув’язнення. Його визнали винним у геноциді та 9 інших звинуваченнях. Гаазький трибунал засудив його за злочини проти людяності.