Галина Плачинда, журналіст

Я подала в суд на Керуючу компанію Шевченківського району, тобто на тих, кому я сплачую за послуги з утримання будинку та прибудинкової території. Останні роки у мене не зникає відчуття, що ця контора просто просовує свою руку до моєї кишені і нахабно краде у мене гроші. Вже кілька років я намагаюся з’ясувати, КУДИ Й НА ЩО САМЕ ідуть гроші, сплачені мешканцями нашого дому за «комуналку», (у мене за три роки назбирався чумадан моїх запитів і звернень – і жодної відповіді по суті).

Я підрахувала. У нашому домі 6 833 квадрати житлової площі. За один метр площі ми платимо 6, 57 чи 7, 20 (після 20-го). Це від 44 893 грн. до 49 198 грн. в місяць. У нас (на трьох перших поверхах дому) ще є так званий «офісний центр», колишнє видавництво «Радянський письменник», яке має площу 1 581 кв. метрів і сплачує комунальникам 2, 98 грн. за метр. Я не буду зараз вдаватися до питання – чому власник комерційної нерухомості – Національна спілка письменників України – платить удвічі менше, аніж власники квартир (хоча і на це питання зрештою, я доб’юся відповіді, як і на питання – скільки насправді коштує оренда полутори тисячі «квадратів» у самому центрі міста). Тим не менше, Спілка сплачує 4 711 грн/місяць «за комуналку». (На фото – листи-відповіді від самої Керуючої на мої інформаційні запити).

Якщо сумувати усі виплати по дому, за місяць набігає сума від 49 605 грн. до 53 909 грн. На рік, відповідно – від 595 тис. 260 грн. до 646 тис.908 грн.  Грубо кажучи, більш ніж півмільйона гривень на рік сплачує Керуючій компанії Шевченківського району ЛИШЕ ОДИН НАШ БУДИНОК по вулиці Олеся Гончара, 52. Скільки будинків у Шевченківському районі? Тисячі. Тобто, мова йде про мільярди гривень в масштабах міста.

«Послуги з утримання будинку та території» за кільканадцять останніх років звелися до підмітання двірником Ванею нашого двору двічі-тричі разів на тиждень та вивезення сміття. Інженерні комунікації, підвал, горище, смітник, ліфти – все це знаходиться в катастрофічному, аварійному стані.

Влітку на нашому під’їзді з’явилося оголошення від Керуючої про те, що у зв’язку з подорожчанням тарифів, мешканці віднині мають право вирішувати, на які поточні ремонти буде виділятися фіксована сума. В оголошенні було сказано про три тисячі на місяць, тобто трохи більше 35 тисяч на рік, які будуть на такі ремонти виділятися. Керуюча не пояснювала, чому саме така сума, та не показала відповідні розрахунки.

Ми – як і було рекомендовано в повідомленні – звернулися до Керуючої з колективним листом-проханням про необхідність поточного ремонту і вказали, що саме в нашому домі його потребує. Не те що ремонту – відповіді на своє звернення ми так і не отримали.

Тому я НЕ БУДУ СПЛАЧУВАТИ комуналку до того часу, поки Керуюча не оприлюднить – КУДИ ЙДУТЬ НАШІ ГРОШІ та не почне – як і обіцяла – здійснювати щорічні поточні ремонти.

Ну, і подала відповідну Позовну заяву в Шевченківський районний суд. Знаю – надій мало. Але й мовчки спостерігати, як мене обкрадають – я не можу. На відміну від моїх сусідів, які, на жаль, мовчки й усєрдно платять НЕВІДОМО ЗА ЩО.

Джерело: Galya Plachynda