Бізнесмен планує захищати в суді свої «честь і гідність»

Український бізнесмен-утікач Сергій Курченко подав до суду на Президента України Петра Порошенка щодо захисту честі та гідності. Про це свідчить інформація в Єдиному державному реєстрі судових рішень, передає Українська правда

Згідно з повідомленням, Курченко подав позов щодо захисту честі, гідності та ділової репутації проти Порошенка та «Телерадіокомпанії «Студія 1+1» ще 4 жовтня.

В реєстрі вказано, що 2 грудня розгляд справи  було призначено на 4 квітня 2018 року.

Як відомо, 22 березня Генпрокуратура повідомила Сергію Курченку, якого називали «бухгалтером Януковича», підозру про вчинення злочинів у банківській галузі. Раніше ГПУ оголосила підозру Курченку у  справі про розкрадання майна державного підприємства ПАТ «Укргазвидобування». У травні суд за клопотанням старшого слідчого Генпрокуратури арештував майно Сергія Курченка. Сам олігарх втік до РФ одразу ж після втечі Віктора Януковича. В Україні та США проти нього розслідується низка кримінальних справ. Також він перебуває під санкціями.

Згадала українська Генпрокуратура про Курченка і в контексті справи лідера «Руху нових сил» та колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі. Очільник ГПУ Юрій Луценко заявив, що Саакашвілі фінансував свої акції в Україні за рахунок злочинного угрупування Януковича, зокрема, олігарха-втікача Сергія Курченка. За даними ГПУ, опальний бізнесмен передав для «Руху нових сил» півмільйона доларів. Крім того, Генеральна прокуратура України оприлюднила запис нібито розмови екс-президента Грузії та опального бізнесмена.

У свою чергу, Саакашвілі назвав «брехливим фейком» звинувачення Генпрокуратури щодо фінансування його акцій Курченком.