Олександр Радчук проаналізував допит Януковича
Олександр Радчук проаналізував допит Януковича

Політичний експерт Олександр Радчук у коментарі Слову і Ділу проаналізував допит екс-президента України Віктора Януковича.

«Допит Януковича став справжньою медійною подією, що викликала низку неоднозначних трактувань. Однозначно можна сказати лише те, що свідчення колишнього президента для встановлення судом провини підсудних «беркутівців» мають сумнівну цінність», – наголосив експерт.

За його словами, публічний допит Януковича став відправною точкою для активізації інформаційних планів російської влади на тлі негативних настроїв українського суспільства напередодні третьої річниці Революції гідності.

«Це ще один красномовний підкріплювальний меседж з боку РФ на адресу української влади. Мовляв, ніхто з винних за злочини на Майдані не покараний і навіть сам президент-утікач робить із себе жертву обставин», – зауважив Радчук.

Також він зауважив, що Янукович дещо змінив риторику попередніх років, акцентувавши на тому, що й він «не святий», але в усьому нібито винна опозиція, яка порушувала всі домовленості.

«Конкретики у словах Януковича про епізоди щодо розстрілів на Майдані було небагато. Майже на всі запитання він відповідав, що не пам’ятає жодних деталей. При цьому в розгоні студентів Янукович звинуватив Льовочкіна, а також заявив про готовність подивитися в очі Порошенку, Яценюку та всій тодішній опозиції, а нині чинній владі», – ствердив фахівець, додавши, що саме в цих словах криється основна небезпека, оскільки невідомо, які прізвища прозвучать у наступних заявах Януковича, а його слова можуть бути вдало використані з певною іміджевою метою вже в нинішньому політичному розкладі.

Щоправда, як зазначив політолог, у цьому допиті був і певний позитив – Генеральна прокуратура України повідомила Януковичу про підозру в державній зраді.

Крім того, Радчук наголосив, що «одкровення» Януковича становлять чималу політичну загрозу.

«У Кремлі реалізують класичну схему антикризової піар-стратегії щодо поступової реабілітації іміджу президента-втікача та його команди. Ми стаємо свідками того, як зусиллями Кремля українському суспільству пропонується поглянути на «інший бік Місяця». Можливо, саме в такому контексті й використовують політичних мігрантів», – підсумував експерт.