Наприкінці квітня у восьми з десяти київських районів відключили гаряче водопостачання

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз» відмовляється поставляти газ для «Київтеплоенерго», яка є правонаступницею «Київенерго», до остаточного погашення боргу, тому відновлення гарячого водопостачання з 1 червня – під питанням. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв, передають Українські новнини.

За його словами, Київська міська державна адміністрація проситиме НАК «Нафтогаз» підписати договір з комунальним підприємством «Київтеплоенерго» на поставку природного газу до 1 червня.

Однак, У НАК наполягають на погашенні боргів за блакитне паливо. Перша частина боргу становить 3 млрд гривень, загальна сума – понад 5 млрд гривень.

Пантелєєв наголосив на необхідності збереження платіжної дисципліни користувачів.

Тим часом у «Нафтогазі» наголошують, що «Київенерго» має борги за отриманий газ, і новостворений постачальник «Київтеплоенерго» має перебрати на себе не лише активи монополії олігарха Ріната Ахметова, а й зобов’язання.

«Знову традиційна історія зі зміною компанії-постачальника тепла. У старої є борги за отриманий газ, нова хоче взяти тільки активи, а зобов’язання – ні. Міська влада намагається переконати нас через тиск у публічному просторі, але ми тут ні при чому, є закон. Цього разу мова йде про найбільшого виробника тепла країни, «Київенерго», правонаступником якого стає комунальне підприємство «Київтеплоенерго», – йдеться у повідомленні НАК у Facebook.

«Нафтогаз» заявляє, що перебираючи на себе заборгованість перед ними, «Київтеплоенерго» повинне одержати й право вимоги до боржників «Київенерго». Зокрема, це стосується розрахунків держави по пільгах і субсидіям за вже поставлений нами газ і компенсації різниці в тарифах.

«Нове підприємство буде мати джерело коштів для розрахунків», – уточнили в «Нафтогазі».

Також компанія сподівається, що Київ діятиме в інтересах споживачів і виконає вимоги закону, щоби поставки гарячої води відновили швидше.

Знову традиційна історія зі зміною компанії-постачальника тепла. У старої є борги за отриманий газ, нова хоче взяти лише…

Gepostet von Нафтогаз України – Naftogaz am Dienstag, 22. Mai 2018

Нагадаємо, 24 квітня столичні депутати вирішили, що передача майна, що перебувало в управлінні ПАТ «Київенерго», в експлуатацію КП «Київтеплоенерго» проходитиме у два етапи.

Зокрема, з 1 травня 2018 року в експлуатацію «Київтеплоенерго» переходять котельні, теплові мережі, теплові пункти, лічильники та інше допоміжне майно. Також відбудеться переведення 5114 працівників ПАТ «Київенерго». Водночас ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, завод «Енергія» міське підприємство прийме на баланс з 1 серпня 2018 року.

Наприкінці квітня у восьми з десяти київських районів відключили гаряче водопостачання. Як пояснили в КМДА, до 1 червня у місті проводитимуть гідравлічні випробування й одночасно переукладатамить договори про поставчання газу.