В РФ кажуть, що борг Білорусі за блакитне паливо перевищив 700 млн доларів

Глави російського та білоруського урядів Дмітрій Медведєв і Андрєй Кобяков не змогли врегулювати газову суперечку між двома країнами, пише Інтерфакс.

«Закінчилися переговори з газового питання між урядами РФ і Білорусі, обговорили позиції сторін, ще раз звірили поточну ситуацію. На жаль, не остаточно домовилися про врегулювання конфлікту, в першу чергу, внаслідок того, що білоруська сторона не готова погасити накопичений борг без надання російською стороною суттєвих преференцій як за ціною, так і за термінами, за механізмом формування ціни», – сказав міністр енергетики РФ Алєксандр Новак.

За його словами Новака, у РФ вважають, що борг Білорусі за газ вже перевищив 700 млн. доларів.

У січні віце-прем’єр Росії Аркадій Дворкович заявив, що Москва наполягає на погашенні Мінськом боргу за газ. Щоб домогтися виплати 550 мільйонів доларів, росіяни скоротили квартальні поставки нафти до Білорусі, які щорічно повинні були складати 24 млн. тонн. Але станом на перший квартал 2017 року постачання скорочені до 4 млн. тонн.

За словами Президента Білорусі, Москва загрожує подальшим скороченням до 3 млн. тонн. Як визнав білоруський лідер, впродовж 2016 року Мінськ платив не 132, як було записано в контракті, а 107 доларів за тисячу кубометрів російського газу. На думку «Газпрому», ця різниця в оплаті російського газу в минулому році сформувала борг у розмірі 550 млн. доларів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ