Виручка компанії в поточному році може зрости на 5 мільярдів доларів – до 35 млрд порівняно з минулим роком

Російський «Газпром» анонсує зростання середньої експортної ціни газу в 2017 році до 180-190 доларів за тисячу кубометрів, передає Дзеркало тижня.

Для порівняння, 2016 року середня ціна поставок в Європу склала 167 доларів за 1 тисячу кубометрів. Середньозважена ціна реалізації блакитного палива в країни СНД і Балтії групою «Газпром» в 2016 році становила 151,99 доларів.

Речник компанії також повідомив, що через погодні умови та низький рівень заповненості європейських ПЗГ «Газпром» очікує, що може збільшити обсяг експорту в поточному році.

Він уточнив, що зараз ціни трохи більше 50% контрактів «Газпрому» прив’язані до споту і до гібридного механізму ціноутворення (спот + нафтопродуктова прив’язка).

«І це дає нам природне хеджування. Наші об’ємні прогнози –  ми в них упевнені, тому що в наших контрактах незалежно від системи ціноутворення залишається правило take-or-pay. І більш того, за умови спотової системи ціноутворення take-or-pay становить 100%», –  сказав він.

За словами заступника голови правління, виручка «Газпрому» від експорту газу в поточному році може зрости на 5 мільярдів доларів –  до 35 млрд. у порівнянні з минулим роком.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ