Арбітражний суд у Стокгольмі запропонує НАК «Нафтогаз України» і російському «Газпрому» переглянути контрактні відносини

Російський «Газпром» може запропонувати Україні компенсаторні поставки блакитного палива. Це припущення зробив президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар, передає Укрінформ.

За його словами, Арбітражний суд у Стокгольмі запропонує НАК «Нафтогаз України» і російському «Газпрому» переглянути контрактні відносини.

«Арбітраж запропонує сторонам сісти і домовитися на тих чи тих умовах у контексті ухваленого ним рішення. Арбітраж не буде пропонувати формулу. Його рішення – це кількасот сторінок, але там не просто опис становища, але й обґрунтовані підходи – як, на погляд арбітрів, сторони мають переглянути свої контрактні відносини в бік приведення їх у відповідність до ринкових реалій і недискримінаційних практик», –зауважив експерт.

Він також висловив думку, що оскільки Україна з 25 листопада 2015 року не здійснює закупівлі російського газу, то домовлятися щодо ціни для поточних закупівель сенсу немає.

«Для нас сенс у контексті рішення арбітражу про те, якою мала бути ціна тих закупівель, що вже були зроблені. І тому має бути визначено розмір переплати. Власне, в інтерпретації «Нафтогазу» цей розмір вже є і він був основою для зустрічних претензій і позову з боку «Нафтогазу» до «Газпрому». Інша справа, що саме з цих претензій визнав, а що не визнав Арбітраж. А якщо й визнав, то це не означає, що «Газпром» вийме та покладе на стіл «Нафтогазу» гроші, ні. Себто, швидше за все, мова піде про те, що «Газпром» запропонує компенсаторні поставки газу, якщо у нього буде на те бажання», – сказав Гончар.

Нагадаємо, 31 травня 2017 року НАК «Нафтогаз України» отримав окреме рішення Стокгольмського трибуналу в провадженні проти «Газпрому» за контрактом на поставку блакитного палива.

Зокрема, Трибунал задовольнив вимогу «Нафтогазу» про перегляд ціни на газ з урахуванням ринкових умов; повністю відхилив вимоги «Газпрому» щодо принципу «бери або плати», а також повністю скасував заборону на реекспорт газу.

Читайте: Тимошенко приписала собі перемогу над «Газпромом»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ