Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної держадміністрації

Мало хто знає, що Герой України Роман Шухевич має безпосереднє відношення й до Закарпаття.

У 1939 році, коли тут постала Карпатська Україна, Шухевич добрався до Хуста і разом із соратниками створив Генеральний штаб національної оборони. Займався поповненням Карпатської Січі, тренував січовиків, організовував фінансову допомогу молодій державі.

Шухевич був учасником битви на Красному Полі, і лише диво врятувало його від смерті.

Я перейменував вулицю в Мукачевому на честь Шухевича ще минулого року в рамках закону про «декомунізацію» (раніше вона носила назву І.Туряниці – першого секретаря Закарпатського обкому КП(б)У, члена ЦК Компартії України). Однак Мукачівська міськрада загальмувала перейменування, направивши негласного листа в Національні інформаційні системи, що перейменування вулиці Р.Шухевича начебто «…викликало велике суспільне збурення жителів міста, що призвело до численних звернень до виконавчого комітету Мукачівської міської ради». Це ж треба вигадати таку дурницю про героя, котрий власною кров’ю захищав Карпатську Україну!

Ми все-таки «додекомунізували» Мукачеве – нова назва вулиці вже офіційно внесена в Національні інформаційні системи. А сьогодні (29 червня, – ред.), до 110-ї річниця з дня народження Шухевича, відкрили в Мукачевому вулицю з його іменем.

Роман Шухевич був героєм, котрий боронив свою землю від ворога, він як мінімум заслуговує на увіковічнення!

Джерело: Hennadii Moskal 

1 КОМЕНТАР

Comments are closed.