Через дії колишніх високопосадовців регулятора держава зазнала збитків на 787 млн грн

Генеральна прокуратура України завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою екс-заступника голови Національного банку Олексія Ткаченка та директора департаменту регулятора Романа Яковлева в участі у створеній екс-президентом Віктором Януковичем та олігархом-утікачем Сергієм Курченком злочинної організації. Про це на своїй сторінці у Facebook написав Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

За його словами, Ткаченко та Яковлев обвинувачуються у забезпеченні ухвалення НБУ у 2013 році незаконного рішення про видачу підконтрольному злочинній організації банку стабілізаційного кредиту, який у подальшому використали на користь співучасників злочину шляхом виведення коштів за кордон та обернення їх у готівку.

«В результаті вчинення злочину державі заподіяні збитки на суму 787 млн грн. На все встановлене майно обвинувачених накладено арешт. Обвинувальний акт у кримінальному провадженні спрямовано до суду», – додав Луценко.

Генеральною прокуратурою України завершено досудове розслідування у за підозрою колишніх заступника Голови Національного…

Gepostet von Юрій Луценко am Freitag, 5. Mai 2017

Нагадаємо, 13 липня 2016 року головний військовий прокурор Матіос повідомив про затримання двох екс-високопосадовців Нацбанку України за участь у злочинній організації Януковича, Курченка та інших. Мова йде про колишнього заступника голови НБУ Олексія Ткаченка та директора гендепартаменту банківського нагляду НБУ Романа Яковлева.

У період з квітня 2013 року по лютий 2014-го чиновники у складі злочинної організації спільно з Курченком, Соркіним, Агафоновим та іншими особами незаконно заволоділи коштами Нацбанку на загальну суму майже 800 млн грн, що їх надали ПАТ «Реал банк» у вигляді стабілізаційного кредиту.

Ткаченку та Яковлеву повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.255 (створення злочинної організації ), ч.4 ст.28, ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.