Посадові особи «Ексімнафтопродукту» з Одеського порту реалізували за готівкові кошти на території України мазут, не сплачуючи податки

Компанії, афільовані з групою «Приват», брали участь у махінаціях з транзитом мазуту білоруського виробництва через Одеський морський торговельний порт. Генеральна прокуратура України проводить розслідування та порушила справу за підозрою ПАТ «Ексімнафтопродукт». Про це йдеться в ухвалі Шевченківського райсуду Києва, пише enkorr.

Підозра ГПУ полягає в тому, що після аналізу даних Єдиної автоматизованої інформаційної системи Державної митної служби слідчими було встановлено, що транзит білоруського мазуту через Одеський порт здійснювався партіями, більшими, ніж максимальна вантажопідйомність суден, які приймали цей продукт. Це, на думку ГПУ, дає підстави припускати, що частина транзитного мазуту, можливо, була реалізована на внутрішньому ринку без сплати податків.

«Встановлено, що впродовж 2017 року посадові особи «Ексімнафтопродукту» з Одеського порту документально зробили відправку мазуту морськими судами понад їхню максимальну вантажопідйомність, що дає підставу вважати, що товар частково, ймовірно, не був вивезений з митної території, а був реалізований посадовими особами «Ексімнафтопродукту» в роздрібній торгівлі за готівкові кошти на території України, що спричинило несплату податків в особливо великих розмірах», – йдеться в документі.

Розслідування почалось в середині червня цього року.

В рамках цієї справи слідчі ГПУ просили у слідчого судді доступ до дзвінків, СМС та інших даних за номерами мобільних телефонів керівництва інших структур з орбіти групи «Приват» – «Синтез Ойл», «Одесанафтопродукт», «Чорноморський паливний термінал», які надають «Ексімнафтопродукту» послуги з перевалки нафтопродуктів.

Суд відмовив ГПУ в отриманні такого доступу, вважаючи аргументи слідства непереконливими.

За даними видання, проект транзитної перевалки білоруського мазуту та інших нафтопродуктів на потужностях «Ексімнафтопродукту» із середини 2016 року здійснює компанія «Сокар Трейдинг».

ПАТ «Ексімнафтопродукт» є частиною потужного в Україні Одеського перевалочного комплексу, контрольованого групою «Приват» Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, потужністю понад 20 млн т/р.

До складу Одеського перевалочного комплексу також входять підприємство «Одеснефтепродукт» (зберігання і перевалка світлих нафтопродуктів), «Синтез Ойл» і «Укрлоудсістем» (перевалка скрапленого газу).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ