Кількість смертей через вірусні гепатити за 23 роки зросла на 63%
Кількість смертей через вірусні гепатити за 23 роки зросла на 63%

Дослідники з Імперського коледжу Лондона та Університету штату Вашинґтон підрахували, що вірусний гепатит став однією з основних причин смертей та інвалідності на земній кулі.

Вчені проаналізували дані зі 183 країн, зібрані в період з 1990 по 2013 рік. З’ясувалося, що це захворювання вбиває частіше, ніж туберкульоз, малярія та ВІЛ.

Як відомо, вірусний гепатит існує у п’яти формах – A, B, C, D і E – і може передаватися через тілесні рідини, а також через їжу та напої, забруднені фекаліями.

Згідно з результатами дослідження, винуватцями більшості смертельних випадків – 96 відсотків – були віруси гепатиту В і С, які викликають цироз і рак печінки. Симптоми включають втому, жовтяницю і нудоту, проте у більшості людей інфекція перебігає безсимптомно, поки не виникають серйозні ускладнення.

Кількість смертей через вірусні гепатити за 23 роки зросла на 63%. Смертність була вищою в країнах з високим і середнім рівнем доходів, ніж у країнах з низькими зарплатами.

Щорічно від цієї хвороби гине 1,45 мільйона осіб, у той час як число померлих від туберкульозу і малярії знизилося з 1990 року. Для порівняння, у 2013 році від СНІДу померли 1,3 мільйона осіб, 1,4 мільйона – від туберкульозу та 855 тисяч – від малярії.

Найбільше від гепатиту страждає населення Східної Азії.

Дослідники вважають, що необхідно вжити міжнародних заходів та удосконалити сучасну світову систему охорони здоров’я, щоби розв’язати цю глобальну проблему.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ