Герман Антонов, аналітик і блогер
Герман Антонов, аналітик і блогер

Своїм сьогоднішнім вердиктом у справі Литвиненка лондонський суд зрушив з місця важкенний люк, який багато років тримався західними урядами на міркуваннях real politic і оберігав кремлівський режим від неприємностей на міжнародній арені.

Люк тримався відмінно. І навіть приіржавів від часу, протягом якого цивілізований світ наводив милостиву ретуш на звіриний оскал Москви. І ця «іржа» зіграла злий жарт із самодержцем. Він вирішив, що в таких умовах «м’які євроатлантисти» закриють очі на будь-яке нахабство. І знахабнів понад усяку міру, перейшовши червону межу військової агресії і територіальних захоплень.

І отут сталося те, що повинно було — спрацювали принципи західної демократії. Повільно, немиттєво, але невідворотно.

І через цей «люк» тепер на голови невдах-геостратегів починає литися добірне лайно їхнього власного виготовлення. Політичні вбивства, розкрадання бюджетних коштів, відмивання грошей в астрономічних масштабах, злочини проти людяності. І взагалі — все, з чого складається поняття «масштабний міжнародний кримінал».

Через короткий час підтягнуться висновки по малайзійському Боїнгу, фінансовому та політичному проникненню до структур Європи і США, політичних убивствах усередині Росії.

І цей шквал фактури змете «вертикаль влади» та перетворить її на ганебну горизонталь слідів щурів, що розбігаються від відповідальності по всьому світу — бо їм наплювати на сто сорок мільйонів громадян країни, яку вони пограбували і зґвалтували.

Цей потік уже не зупинити нічим і нічим не забалакати. У суді починається — судом і має закінчитися…

БЕЗ КОМЕНТАРІВ