Зеврі Абсеітова, Ремзі Меметова, Рустема Абільтарова і Енвера Мамутова окупанти звинувачують в участі в організації «Хізб ут-Тахрір»

Чотирьох заарештованих фігурантів сфабрикованої справи «Хізб-ут-Тахрір» окупанти вивезли з анексованого Криму до Ростова-на-Дону. Про це повідомляє у Facebook група Кримська солідарність.

«Сьогодні, 23 травня 2018 року, від координатора Кримської солідарності Ділявера Меметова надійшла інформація, що вчора, 22 травня, чотирьох кримських татар – Ремзі Меметова, Енвера Мамутова, Рустема Абільтярова і Зеврі Абсеітова – етапували до Ростова-на-Дону для продовження розгляду справи», – йдеться у повідомленні.

Всіх чотирьох кримських татар затримали у травні 2016 року за сфабрикованою справою проти організації «Хізб-ут-Тахрір», яку в Росії називають екстремістською.

У Міністерстві закордонних справ України етапування кримських татар до Росії назвали  «гібридною депортацією» корінного населення півострова.

«Це продовження незаконної практики РФ репресій проти кримськотатарського населення і, звичайно, це така «гібридна депортація». Спочатку незаконні обшуки, арешти, потім кримських татар незаконно переводять до РФ», – заявила речниця МЗС Мар’яна Беца.

Нагадаємо, 12 травня 2016 року в Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків в будинках мусульман, а також у місцевій кав’ярні.

Співробітники ФСБ затримали чотирьох бахчисарайців: Зеврі Абсеітова, Ремзі Меметова, Рустема Абільтарова і Енвера Мамутова. Їх звинуватили в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії визнана терористичною.

Пізніше справу передали до Ростова-на-Дону, де розміщений Північно-Кавказький окружний суд.