Білоус пропонує продати все майно України
Білоус пропонує продати все майно України

Кабмін затвердив перелік об’єктів держвласності, від яких планує позбутися. Тож цього року відбудеться великий розпродаж, який наповнить бюджет чималою сумою грошей. Про це заявив глава Фонду держмайна України Ігор Білоус, передає Главком.

Всього таких об’єктів близько 300, головні серед них – Одеський припортовий завод, «Сумихімпром», 78% «Центренерго», держпакети багатьох об’єктів електрогенерації. Бюджет за рахунок цього планується поповнити на 17 мільярдів гривень.

Глава Фонду держмайна України Ігор Білоус, який організовуватиме цей розпродаж заявив, що продаж держпідприємств – «це єдиний порятунок, оскільки держава – неефективний власник».

«За роки керування, наприклад Одеським припортовим заводом, держава багато дивідендів від нього не побачила. А то й взагалі нічого не побачила. Для чого нам потрібно підприємство, яке не генерує прибуток? Тому я вважаю, що потрібно продавати абсолютно все, що можна продати. І не тільки ОПЗ. При цьому залишається категорія так званих стратегічних активів, без яких ми не можемо гарантувати безпеку країни. Всі інші можна продавати», – розповів Білоус.

Нагадаємо, раніше Білоус озвучив ціну, за яку планують продати Одеський припортовий завод. Його вартість оцінили у півмільярда доларів. Як відомо, Фонд держмайна Білоус очолює з травня 2015 року.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ