На тлі теракту у Барселоні експерт пояснив, наскільки можливо запобігти таким нападам

Теракти в Європі складаються в єдиний малюнок стратегії залякування, за чим стоїть не лише ісламський радикалізм. Цю думку висловив міжнародний експерт, колишній співробітник ООН в Україні Богдан Нагайло у коментарі 24, оцінюючи теракт у Барселоні.

«Я не є поборником конспірологічних теорій, але очевидно, що тут присутній не лише ісламський фактор», – зауважив Нагайло.

Загалом, стверджує він, усе виглядає так, що напади терористів базовані на несприйнятті європейської цивілізації і її систем вартостей. Однак, з іншого боку, ісламський світ має своїх спонсорів, яким вигідна нестабільність у Європі.

«Це виглядає як протистояння цивілізацій, але є багато маніпуляторів, які це використовують», – додав експерт.

«Хтось зацікавлений, щоби в євроатлантичних країнах була паніка. Вона спричиняє радикалізацію у суспільстві і політиці. Праві та ліві партії ще більше віддаляються одна від одної. Ситуація ускладнюється. Глобального вирішення терористичної загрози немає. Кожен може зробити свої висновки, яким країнам це вигідно», – переконаний колишній співробітник ООН.

Також він зауважив, що в Європі після терактів продовжується робота із синхронізації дій спецслужб з міграційними службами і поліцією. Підвищується вага інформування населення про небезпеку. Запобігти теракту реально на 50-70%. Спецслужби не можуть протидіяти всім нападам, оскільки багато людей, які вчиняють теракти, є громадянами європейських країн.

«Пішохідний бульвар Барселони Рамблас, де стався теракт, має протяжність 1 кілометр, кожного дня там проходять тисячі туристів зі всього світу. У таких умовах запобігти теракту майже неможливо, як би до цього не готуватися», – підсумував екс-працівник ООН.

Читайте: Слідом за Барселоною експерти прогнозують нові теракти в Європі

БЕЗ КОМЕНТАРІВ