На півострові планують наростити власну генерацію

Окупований Росією Крим потерпає від нестачі електрики. Так званий голова РК Серґєй Аксьонов (колишній кримінальний авторитет на прізвисько «Гоблін») визнав, що електроенергії, яка надходить енергомостом, і яку виробляють завдяки власній генерації, поки ще недостатньо, щоби повністю забезпечити електрикою кримських споживачів у пікові періоди споживання, передає РИА «Новости».

«Дефіцит потужності в пікові періоди споживання в осінньо-зимовий період досягає 200 мегават», – сказав Аксьонов.

«Глава республіки» вибачився перед мешканцями півострова за незручності та пояснив, що, мовляв, зростання споживання пов’язане з об’єктивними причинами: введенням у дію нових об’єктів економіки і соціальної галузі, а також збільшенням кількості ремонтних робіт у зв’язку зі зношеністю мереж та обладнання.

Аксьонов підкреслив, що пріоритетом роботи влади в даному питанні є нарощування власної генерації. Ключовими об’єктами у цій сфері є Сімферопольська та Севастопольська ПГУ-ТЕС.

«У рамках ФЦП також запланована реконструкція п’яти об’єктів паливно-енергетичного комплексу. Це високовольтні лінії електростанцій, які будуються, дві газорозподільні станції, магістральний газопровід Керч-Сімферополь-Севастополь з відводами до будівництва ТЕС. Щодо всіх перерахованих проектів завершуються проектно-пошукові роботи. Будівництво почнеться в поточному році», – уточнив він.

Крім того, реалізується проект комплексної реконструкції потужностей генерації «КримТЕЦ», за результатами якої додаткова потужність складе близько 500 мегават.

Нагадаємо, 30 грудня 2015 року через пошкодження внаслідок вибуху електроопори в Херсонській області до Криму перестала надходити електроенергія з материкової України. Згодом ЛЕП, якою передавали до 250 мегават, відновили, але Україна постачання не відновила, оскільки закінчилася дія енергетичного контракту з анексованим півостровом.

У травні 2016 року президент РФ Путін оголосив про завершення будівництва «енергомосту» до окупованого Росією українського Криму.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ