Пилип Іллєнко звернув увагу на цікавий «збіг»

Черговий сюжет про голову Державного агенства України з питань кіно Пилипа Іллєнка від журналістів телеканалу «1+1» дивним чином збігається  у часі з опублікуванням постанови Верховного Суду України, яка поставила крапку в суперечці між Держкіно та «Одеською кіностудією», імовірним бенефіціаром недержавної частки у статутному капіталі якої є керівник «1+1 Медіа» Олександр Ткаченко.

«Мені вже набридло, чесне слово, коментувати сюжети «1+1» про мене, що виходять фактично вже протягом року. Проте, вчора ТСН мене знову «вразила» рівнем маніпуляції, пересмикування та брехні, а також «креативного» монтажу вирваних з контексту кадрів, знятих в різний час», – пише Пилип Іллєнко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Він заявив, що не даватиме юридичної та моральної оцінки сюжету журналістів, але звернув увагу на кілька важливих речей.

«Вся «сенсація» полягає у тому, що заяву окремих членів НСКУ (Національна спілка кінематографістів України, – ред.) чотирирічної давнини, яка була зроблена ще до мого призначення на посаду голови Держкіно, було подано фактично як оцінку моєї діяльності на цій посаді станом на сьогоднішній день, причому повністю проігноровано всі здобутки у діяльності Держкіно за цей час. Також, дивним чином, журналісти не згадали інші заяви і звернення кіноспільности того часу, в тому числі на мою підтримку, а також заяву, розміщену на сайті НСКУ влітку минулого року», – зазначає Іллєнко.

«Крім того, вихід сюжету дивним чином співпав із опублікуванням кілька днів тому Постанови Великої Палати Верховного Суду України, якою було задоволенно касаційну заяву Держкіно у справі проти ПрАТ «Одеська кіностудія», ймовірним бенефіціаром недержавної частки у статутному капіталі якої є ніхто інший як керівник «1+1 Медіа» Олександр Ткаченко (який є членом Наглядової ради цього підприємства) чи пов’язані з ним особи. Цією постановою Верховний Суд України поставив крапку у судовому спорі, ініційованому ПрАТ «Одеська кіностудія», що тривав з 2014 року і стосувався майнових авторських прав на фільмі, вироблені Одеською кіностудією до моменту її приватизації, в тому числі в рядянський період, і які належать державі в особі Держкіно та є національною культурною спадщиною», – йдеться у дописі голови Держкіно.

Мені вже набридло, чесне слово, коментувати сюжети "1+1" про мене, що виходять фактично вже протягом року. Проте вчора…

Gepostet von Philip Illienko am Mittwoch, 21. März 2018

Нагадаємо, 20 березня в ефірі телеканалу «1+1» вийшов сюжет, в якому йдеться про те, що члени Спілки кінематографістів України нібито вважають Пилипа Іллєнка незаконно призначеним чиновником.


Як відомо, телеканал «1+1» неодноразово знімав упереджені та маніпулятивні сюжети про роботу Державного агенства України з питань кіно, звинувачуючи відомство у корупції. Однак, багаторазові перевірки Держкіно з боку різних правохоронних та контролюючих органів так і не виявили жодних фактів корупції.

Крім того, за Пилипа Іллєнка взялося і Національне агенство з питань запобігання корупції. Його звинуватили в тому, що він нібито «ухвалював рішення в умовах реального конфлікту інтересів». Сам  голова Держкіно вбачає у діях НАЗК намагання незаконно усунути його з посади.

26 січня громадські активісти та представники українського кінематографу пікетували НАЗК на підтримку голови Держкіно Пилипа Іллєнка.

Учасники пікетування переконані, що за спробами усунути Іллєнка з посади стоять інтереси власників телеканалу «1+1», що мають зуб на нинішнього очільника Держкіно після заборони показу російських пропагандистських серіалів.

Тим часом українські кінематографісти звернулися листом до Президента України Петра Порошенка, у якому підтримали політику реформування кіногалузі очільника Держкіно Пилипа Іллєнка на тлі розв’язаної НАЗК кампанії з його незаконного звільнення. Звернення ініціював кінорежисер, секретар правління Національної спілки кінематографістів України Дмитро Томашпольський. Під листом свої підписи поставили понад 150 осіб, серед яких Мирослав Слабошпицький, Андрій Кокотюха, Михайло Іллєнко та інші.