За час головування Білоуса відомство не продало жодного великого об’єкта

Колишній інвестбанкір і податківець, чинний голова Фонду державного майна Ігор Білоус збирається подати у відставку на початку наступного тижня. Про це пише Економічна правда з посиланням на джерело в Адміністрації Президента.

Інформацію також підтвердило джерело у Фонді.

Водночас у прес-службі ФДМУ заявили, що інформація щодо можливої відставки Ігоря Білоуса може бути оголошена фондом після вихідних.

Білоус працював в інвестиційній компанії SARSCapital, інвестиційному банку UBS, а також був головою інвестиційно-банківського управління інвесткомпанії «Ренесанс Капітал» в Україні та країнах Центрально-Східної Європи, був співдиректором київського регіонального офісу.

Після Революції гідності Білоуса призначили главою Державної фіскальної служби з 1 березня 2014 року. Пропрацював він на цій посаді  до 24 лютого 2015 року.

З 19 травня 2015 року Білоус очолює Фонд державного майна. Оцінити його роботу важко, зазначає видання. Зокрема, за цей час його відомство не продало жодного великого об’єкта. До прикладу, Фонд неодноразово анонсував приватизацію Одеського припортового заводу та низки великих обленерго, однак їхня приватизація так і не відбулася.

Сам Білоус у цьому не винен – Верховна Рада зволікає зі змінами до законодавства, які б унеможливили маніпуляції з ціною продажу. Однак поки держава залишає за собою найбільш ласі підприємства, ті постійно потрапляють у скандали. Останні приклади – схема постачання газу на Одеський припортовий завод, купівля вугілля з Донбасу під виглядом африканського для «Центренерго», фінансові оборудки на державних обленерго. Причому частка відповідальності лежить на ФДМ, адже саме фонд чи його представники призначають топ-менеджмент підприємств.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ