Протас
Сума привласнених Протасом шляхом розкрадання грошей складає кілька мільйонів гривень

Правоохоронці на гарячому затримали керівника Санітарно-епідеміологічної служби України Святослава Протаса, якого підозрюють в організації злочинної схеми з вимагання у своїх підлеглих коштів. Про це повідомив глава МВС України Арсен Аваков на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

«Щойно в робочому кабінеті затриманий головний санітарний лікар України Святослав Протас з начальником департаменту Санітарної служби України Олександром Чепурним. Одночасно по всій країні відбуваються обшуки, допитують 19 головних санітарних лікарів областей, деяких з них буде затримано», – написав Аваков.

За словами міністра, група чиновників на чолі з Протасом розробила і впровадила злочинну схему розкрадання великої суми бюджетних коштів.

«На переведенні в готівку та отриманні першого ж траншу викрадених коштів (400 тисяч гривень) учасники афери були затримані. Схема носила характер використання державних коштів в перекидання їх на місцевий рівень, там їх відмивали і повертали в центр. Така нехитра схема», – сказав Аваков.

Він зазначив, що якщо підсумувати всі епізоди злочинів, то цифра привласнених шляхом розкрадання державних коштів складе кілька мільйонів гривень.

Глава МВС підкреслив, що оперативниками НАБУ та Нацполіції за час спостереження задокументовані 11 фактів вимагання та отримання Протасом від підлеглих хабарів.