бюджет
Рада перегляне бюджет-2016 вже в лютому через претензії «БПП»

Уже в лютому планується переглянути державний бюджет на 2016 рік. Про це заявив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Андрій Антонищак, передає прес-служба «БПП».

«Бюджет будемо переглядати. Я невдоволений тим, що Міністерство фінансів України наполовину урізало кошти, які мали дати Прикордонній службі. Також урізали видатки на озброєння, заробітну плату військовим», – зазначив депутат.

«Вони (уряд, – ред.) вчергове показали власну неспроможність, коли комітетський корпус за них допрацьовував Податковий кодекс. Я хочу заспокоїти Прикордонну службу, ми цей бюджет будемо переглядати вже в лютому місяці. Внесемо правки. Місяць часу максимум, і ми побачимо як він буде виконуватися», – заявив Антонищак.

Депутат зауважив, що в ухваленому Податковому кодексі є один плюс – це компроміс між Комітетом з питань податкової та митної політики і Міністерством фінансів щодо зниження єдиного соціального внеску.

«Дві третіх тих поправок, які ми подавали, доопрацьовував комітет. На даний час подивимося, як цей Податковий кодекс буде працювати, тому що там є дуже революційні речі, зокрема, майже в два рази знижено ЄСВ, також є певні зниження податків. Ми зафіксували певні пільги для підприємців. Крім того, зараз депутати паралельно працюють над створенням реформаторського Податкового кодексу, який буде ультраєвропейським та сучасним», – підкреслив Антонищак.

Він додав, що серед основних вимог МВФ – дефіцит бюджету не більш ніж 3,7 млрд. грн. та боротьба з корупцією.

«Скоро ми покажемо МВФ законопроект про Національну митну службу. На сьогодні основне завдання митниці – не збирати податки, а прозоре переміщення товарів через кордон та боротьба з контрабандою», – резюмував депутат.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 25 грудня Верховна Рада ухвалила держбюджет на 2016 рік. Увечері 24 грудня Рада ухвалила новий Податковий кодекс і низку «бюджетних» законів.

Тим часом податкова реформа не влаштовує аграріїв. В Україні відбулися акції протесту аграріїв. 29 грудня обурені фермери пригрозили перекрити автотраси по всій Україні. Напередодні заблокованими щонайменше на півдня були 24 дороги у 10 областях.

Аграріїв обурює, що наступного року їх позбавляють пільгового режиму оподаткування. І хоча уряд і парламент знайшли компроміс і дали селянам перехідний період на рік, їх це не влаштовує. До 1 січня 2017 року вони віддаватимуть 75% податкових платежів до держбюджету, а чверть – залишатимуть собі. Згодом платитимуть нарівні з рештою бізнесу. Це одна із суворих домовленостей з іноземними кредиторами України.