Вирішується питання про обрання запобіжного заходу Насірову

У Національному антикорупційному бюро повідомили подробиці звтримання та вручення підозри голові Державної фіскальної служби Роману Насірову.

Згідно з повідомленням прес-служби НАБУ, 2 березня детективи під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали голову ДФС. Затримання відбулося на території клінічної лікарні «Феофанія». Вранці того ж дня детективи НАБУ розпочали обшуки у приміщенні Головного Управління ДФС. Слідчі планували повідомити Насірову про підозру на робочому місці, однак він на роботу не з’явився, жодної інформації про причини неявки  та його місцеперебування детективам не надали.

Оперативним шляхом встановлено, що голова ДФС з обіду 2 березня перебуває у клінічній лікарні «Феофанія». Відтак, о 16:30  детективи прибули туди з метою його затримання та офіційного повідомлення про підозру.

Після вирішення питання про доступ до палати, в якій перебував голова ДФС, детективи НАБУ повідомили йому про підозру, що зафіксовано на відео, як того вимагає процесуальне законодавство. Підозрюваного не переводили до установи тимчасового тримання у зв’язку з інформацією про нібито різке погіршення стану здоров’я. Однак, згідно з процесуальним законодавством, він вважається офіційно затриманим. Біля його палати чергують працівники НАБУ. Наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

За версією слідства, голова ДФС України у період з травня 2015 року по березень 2016 року ухвалив низку безпідставних та незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для компаній, задіяних у так званій «газовій схемі Онищенка», на загальну суму 2,019 млрд. грн.

Обшуки за місцем проживання та роботи підозрюваного завершилися о 5-ій ранку 3 березня. Слідчі дії відбувалися в рамках розслідування фактів розкрадання коштів під час видобутку та продажу газу за договорами спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування».

Досудове розслідування за даними фактами розпочато детективами НАБУ 4 грудня 2015 року.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Кабінет міністрів відсторонив Романа Насірова з посади голови Державної фіскальної служби. Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду 3 березня.

Виконуватиме  обов’язки голови ДФС Мирослав Продан.

Насірову в ніч на п’ятницю вручили підозру. При цьому йому стало зле. За словами адвокатів, підозру голові ДФС вручали, коли він уже був непритомний. Насіров перебуває в лікарні. Медики діагностували в нього інфаркт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ