Глава Нацбанку каже, що має план на «чорний день»

Продовження блокади торгівлі України із окупованим Донбасом обійдеться економіці в два мільярди доларів. Про це повідомила голова Національного банку України Валерія Гонтарева, зазначивши, що має сценарій банківського регулювання на «чорний день», передає Reuters.

«Негативні наслідки для нашого платіжного балансу можуть бути на рівні двох мільярдів доларів. З одного боку, можемо побачити зменшення надходжень валютної виручки від металургів, а з іншого боку – попит на валюту, яка потрібна для купівлі вугілля», – сказала Гонтарева.

Як відомо, вже майже місяць триває блокада залізниці, що поєднує Донбас з рештою України. Внаслідок цього не надходить вугілля із зони АТО, що є необхідним для роботи електростанцій та підприємств металургії, продукція яких є найбільшою статтею українського експорту.

Найбільший у країні виробник сталі – холдинг «Метінвест» – повідомив цього тижня про зупинку одного зі своїх заводів – Єнакіївського металургійного, також припинили роботу кілька вугільних шахт.

За розрахунками НБУ, у 2016 році експорт продукції металургії за кордон становив 8 мільярдів доларів, або четверту частину сукупного експорту.

«Якщо зупиняється металургія, це означає, що вживатимемо антикризових заходів», – сказала Гонтарева.

Очільниця НБУ також повідомила, що минулого тижня обговорювала з МВФ кроки на випадок значного загострення збройного конфлікту на Донбасі.

«У нашому базовому сценарії макропрогнозу ці події не закладені. Але у нас є сценарій і на «чорний день». Ми розуміємо, як реагуватимемо в плані платіжного балансу і банківського регулювання», – сказала Гонтарева. Однак, жодних інших подробиць не повідомила.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ