Голова НБУ повідомила, що неповернуті Нацбанку кредити здебільшого надавали ще з 2008 року

Голова НБУ Валерія Гонтарєва каже, що може відзвітувати про кожну гривню, що її видавала на рефінансування українських банків. Також вона назвала «інсинуаціями» заяви щодо виведення грошей за кордон. Про це очільниця Нацбанку заявила під час прес-конференції 10 квітня, передає Економічна правда.

«Кредити, надані нашою командою банкам, надавалися лише під компенсації відтоку коштів клієнтів фізичних осіб у рамках гарантованої суми у 200 тисяч гривень, виплати яких відстежував куратор НБУ. Саме тому моя команда може відзвітувати за кожну гривню виданого рефінансування за цей час», – наголосила Гонтарева.

«Будь-які інсинуації щодо виводу грошей за кордон під час роботи нашої команди не мають під собою жодних підстав. Зараз ми дивимося у майбутнє з позитивом», – додала вона.

Також голова НБУ повідомила, що неповернуті Національному банку кредити здебільшого надавалися ще з 2008 року.

«Вони надавалися без належної застави, а саме під неліквідні активи із завищеною в рази вартістю. Ці банки зараз ліквідовані або перебувають у стадії ліквідації», – уточнила вона.

Гонтарєва підкреслила, що регулятор з середини 2014 року завчасно підвищив вимоги до оцінки застави під рефінансування, запровадив практику персональних гарантій акціонерів та залучив до оцінки активів незалежних міжнародних оцінювачів.

Також глава НБУ назвала п’ять неплатоспроможних банків, що є найбільшими боржниками за кредитами рефінансування.

«Наведу вам перелік неплатоспроможних банків  – найбільших боржників за кредитами рефінансування та імена їхніх екс-власників, тому що це дуже відомі нам імена олігархів та бізнесменів. Банк «Надра» – Дмитро Фірташ, винен Національному банку 9,8 млрд. грн. Олег Бахматюк за кредитами двох своїх банків – «Фінансової ініціативи» та «VAB Банку» – винен понад 10 млрд. грн. Наступний – це Микола Лагун, який винен за кредитами «Дельта банку». Ще один – це Костянтин Жеваго та його банк «Фінанси та кредит» – винен Національному банку 6,3 млрд. грн. Леонід Клімов – 3,4 млрд. грн. за кредитами «Імексбанку», – заявила Гонтарева.

Читайте: Дочекались: Глава Нацбанку пішла у відставку

Як відомо, раніше директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник розповів, що НАБУ вивчає факти багатомільйонного рефінансування банків з боку Нацбанку.

За його словами «справа стосується керівництва Національного банку».

«Основа цієї справи – перевірка коштів, які виділяли на рефінансування. Нас цікавить, чи не було зловживань з боку працівників Нацбанку. Йдеться про великі суми коштів, тож зрозуміло, такі рішення не ухвалювали без згоди вищого керівництва НБУ», – розповів Ситник.

Він додав, що працівники НАБУ побачили підозріло великі перерахування коштів за кордон, виділених для рефінансування певних банків.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ