Віталій Хомутиннік закликає парламент якнайшвидше ухвалити рішення щодо відставки голови НБУ

Верховна Рада має якнайшвидше ухвалити рішення про відставку Валерії Гонтарєвої з посади голови Нацбанку України. Про це сказав голова депутатської групи «Відродження» Віталій Хомутиннік, передає Українська правда.

«Вже майже півроку, як написана заява про відставку голови Національного банку України, але досі парламент не розглянув, і навіть профільні комітети не подали це питання до сесійної зали, що надає нам підстави сумніватися у щирості такої відставки і навіть у зацікавленості приховати це питання», – зазначив він.

Хомутиннік також уточнив, що має інформацію про те, що Валерія Гонтарєва і досі приїжджає в Національний банк і керує зі свого кабінету так, як це було раніше.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, глава Нацбанку України Валерія Гонтарєва не планує повертатися на посаду та не вийде з відпустки до кінця вересня. З 11 травня до 7 серпня вона перебувала в оплачуваній відпустці, а з 8 серпня до 26 вересня – відпочиватиме за свій рахунок та за рахунок відгулів.

З 11 травня обов’язки очільника Національного банку України виконує Яків Смолій.

За словами представника глави держави у парламенті Ірини Луценко, до кінця вересня президент Петро Порошенко внесе на розгляд Верховної Ради нову кандидатуру на посаду голови Національного банку України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ