Голова НБУ пропонує, щоби банки отримали спеціалізацію і розвивали відповідні бізнес-моделі

Частка державних банків у банківській системі України зросла на понад  50%, що призвело до нездорової конкуренції на ринку. Тому в НБУ пропонують скоротити її до 30% упродовж 5 років. Про це заявила очільниця регулятора Валерія Гонтарєва, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми розуміємо важливість оновлення стратегії розвитку державних банків. Зараз, за поточним розміром їхньої частки на ринку, конкуренція в банківському секторі нездорова», – заявила вона під час круглого столу, організованого аналітичним центром Atlantic Council у Вашинґтоні.

Гонтарєва уточнила, що НБУ вже підготував відповідні пропозиції для оновлення стратегії. На її думку, банки мають отримати спеціалізацію і розвивати відповідні бізнес-моделі. Зокрема, «ПриватБанку» слід зосередитися на роздрібній діяльності й працювати з населенням, малим і середнім бізнесом. У такому разі за п’ять років його можна буде продати стратегічному інвестору, або ж він зможе провести IPO.

Як відомо, після націоналізації найбільшого в країні «ПриватБанку» наприкінці минулого року сумарна частка активів держбанків досягла 55% від загального обсягу активів банківської системи України.

Згідно із затвердженою урядом у 2015 році стратегією реформування державного банківського сектора, приватизація двох найбільших фінустанов – «Ощадбанку» та «Укрексімбанку» – повинна початися в середині 2018 року. Уряд планує продати 20% акцій цих банків. З капіталу «Укргазбанку» держава планує частково або повністю вийти до кінця 2017 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ