Глава НБУ уточнила, що не планує виїжджати з країни

Глава Національного банку України Валерія Гонтарєва, яка з 11 травня перебуває у відпустці в очікуванні затвердження її відставки Верховною Радою, припускає можливість судового або кримінального переслідування щодо себе. Про це вона сказала в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

«Переслідування – воно може бути. Тому що кількість інсинуацій, провокацій, нісенітниць, брудних компаній зашкалює. Чи варто цього боятися? Ні. Ані на секунду не сумнівалася, що все зробила правильно», – заявила глава регулятора.

Свій низький рейтинг серед населення вона пояснює тим, що всі медіа в країні перебувають у руках тих, з ким Нацбанк під її керівництвом три роки боровся за очищення банківського сектора.

Гонтарєва також уточнила, що не збирається виїжджати з країни та наголосила, що йде з посади за власним бажанням, а не через зміну політичних еліт.  Також вона заперечує, що під час керівництва центробанком на неї чинив політичний тиск президент України Петро Порошенко.

«Думаю, що я і в 14-му погано прислухалася (до порад або прохання Порошенка, – ред.), і в 15-му, і в 16-му. Напевно, в цьому ще одне головне наше досягнення – побудова незалежного Національного банку, чого я бажаю і своєму наступнику», – сказала Гонтарєва.

Вона також уточнила, що не піде в політику, і висловила жаль, що в країні відсутня політична сила, яку б вона хотіла бачити під умовною назвою «Партія здорового глузду».

Нагадаємо, глава Нацбанку Валерія Гонтарєва 10 квітня заявила про свою відставку з 10 травня. За її словами, з 11 травня вона перебуватиме у вимушеній відпустці та розраховує, що найближчим часом Верховна Рада за поданням глави держави розгляне питання про її відставку і призначення нового керівника НБУ.

З 11 травня виконувачем обов’язки голови центробанку буде перший заступник Гонтарєвої Яків Смолій.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ