У коливанні курсу гривні винні пенсіонери та бюджнтники, каже Гонтарєва
У коливанні курсу гривні винні пенсіонери та бюджнтники, каже глава НБУ Валерія Гонтарєва

Голова НБУ Валерія Гонтарєва розповіла, чому останніми днями коливається курс української валюти. Серед причин вона назвала сезонні чинники та дострокову виплату зарплат і пенсій наприкінці 2015 року, пише ТСН.

Курс гривні до американського долара, закладений у держбюджеті цього року – близько 24 гривень – у Національному банку вважають реалістичним. Але ризики, які тиснуть на нього, зростають.

По-перше, за словами Гонтарєвої, коливання курсу викликані сезонними чинниками – великою кількістю святкових днів у січні. Саме тому попит на валютному ринку перевищив пропозицію.

По-друге, чимало людей поїхали відпочивати та витрачали валюту зі своїх карткових рахунків, наголосила голова регулятора.

Окрім того, наприкінці року бюджетники та пенсіонери достроково отримали належні їм виплати. До цього додався панічний попит, тож, гривня здешевшала.

Нацбанк, щоби виправити цей дисбаланс, за перші тижні січня продав комерційним фінустановам 128 мільйонів доларів. Але, запевняє Гонтарєва, існує низка об’єктивних ризиків: світові валюти нині дешевшають щодо долара. І стрімке здешевшання російського рубля також тисне на гривню.

22 січня котирування гривні до долара на міжбанківському валютному ринку на середину торгів встановилися на рівні 24,72-24,85 гривні за долар.

Станом на 14:10 середні курси валют на міжбанку були наступними:

Долар США 24,72-24,85 гривні;

Євро – 26,7603-26,8793 гривні;

Російський рубль – 0,3119-0,3136 гривні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ