Валерію Гонтарєву пропонують перевірити на детекторі брехні

Політичний оглядач Дмитро Бахматюк у статті для Української правди зауважив, що у конфлікт між очільницею НБУ Валерією Гонтарєвою і власником агрохолдингу «Укрлендфармінг» Олегом Бахматюком час втрутитися президенту Петру Порошенко.

Журналіст переконаний, що Гонтарєву спіймали на відвертому лукавстві: очільник правління «ПриватБанку», колишній міністр фінансів Олександр Шлапак спростував її заяву, нібито Бахматюк не пропонував Нацбанку варіанти порятунку, який належав бізнесменові VAB Банку.

«Олег Бахматюк пропонував Нацбанку часткову націоналізацію і план докапіталізації фінансової установи із залученням 2,5-3 мільярда гривень інвестиційно-кредитних ресурсів з міжнародних ринків. Але, за словами Шлапака, угода не відбулася через жорстку позицію Нацбанку і МВФ. Тобто фактично банк можна було врятувати?» – підкреслив експерт.

Як він зауважив, дивно, але раніше глава Нацбанку говорила, що Олег Бахматюк не намагався реструктуризувати кредити рефінансування НБУ, видані банку, а варіант часткової націоналізації VAB Банку ніколи не розглядався.

«Цікаво, чим пояснюється такий різнобій в заявах Шлапака і Гонтарєвої? Хто говорить неправду? Хто може розібратися в тому, що відбувається? Звичайно, якби у нас були законодавчі норми про можливість проходження чиновниками і банкірами перевірки на детекторі брехні, це б прояснило ситуацію», – наголосив оглядач.

«Оскільки, як бачимо, замість конструктиву там переважають тільки емоції і суперечливі заяви, що негативно відбивається на інтересах держави, так як за «особистісні» війни розплачуються громадяни України», – пояснив блогер.

Крім того, він нагадав, що з 2014 року в Україні було ліквідовано 87 українських банків, хоча приклад «ПриватБанку» показав, що великі банки «при наявності політичної волі можна було врятувати».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ