Google зберігає знімок того, де користувач перебуває, коли він просто відкриває додаток «Карти»

Багато сервісів Google на Android та iOS зберігають дані про пересування користувачів, навіть якщо в налаштуваннях приватності відключена історія місцеперебування. Про це свідчать результати дослідження АР.

Учені з Прінстонського університету підтвердили результати дослідження, проведеного журналістами агентства.

Здебільшого програми Google, зокрема карти, запитують у користувача дозвіл на те, щоб використовувати геолокацію. На сторінці підтримки Google зазначено, що користувач може відключити режим історії місцеперебування в будь-який момент.

Однак журналісти АР з’ясували, що це не відповідає дійсності: «Це неправда. Навіть якщо призупинити історію пересувань, деякі додатки Google автоматично зберігають дані про за замовчуванням, без запиту».

Так, Google зберігає знімок того, де користувач перебуває, коли він просто відкриває додаток «Карти». Крім цього, автоматичні щоденні оновлення погоди на телефонах з операційною системою Android точно визначають, де нині користувач.

До того ж, деякі пошукові запити, які не мають нічого спільного із місцеперебуванням, на кшталт «комплекти для дітей», вказують точну широту і довготу, в якій перебуває користувач, і зберігають її в обліковому записі Google.

Читайте: Google запустить у Китаї пошукову систему з цензурою