Китайці нарешті отримають доступ до Google

Компанія Google планує запустити у Китаї версію пошукової системи з цензурою, що блокуватиме сторінки та слова, пов’язані з правами людини, демократією, релігією та мирними протестами. Про це повідомляє The Intercept із посиланням на власні джерела.

За інформацією ЗМІ, проект під назвою Dragonfly вже перебуває в розробці з минулого року, однак робота над ним була пришвидшена після зустрічі генерального директора Google Сундара Пічая з високопосадовцями китайського уряду в грудні 2017 року.

Також команди програмістів та інженерів американської компанії вже розробила кілька версій додатку для Android, які були продемонстровані китайським посадовцям. Остаточна версія може бути запущена протягом наступних 6-9 місяців, залежно від видачі на це дозволу китайською владою.

Нині більшість користувачів у Китаю не має доступу до Google, оскільки він заблокований керівництвом країни. Однак нові додатки, які наразі розробляє компанія, будуть повністю відповідати національному законодавству з цензури.

Нагадаємо, у березні 2010 року Google закрив свою пошукову систему в Китаї, звинувативши китайську владу в спробах обмежити свободу слова, заблокувати веб-сторінки та зламати комп’ютерні системи компанії.

ЧитайтеGoogle заборонив у Play Market програми для майнінґу криптовалют