У січні 2016 року будівлі Гостиного двору суд повернув статус пам’ятки національного значення

Поки тривають суди навколо Гостиного двору на Контрактовій площі в Києві, сама будівля перебуває в аварійному стані – на стінах з’явились величезні тріщини, все заросло травою й кущами, а  всередині охоронці влаштували спортзал. Про це пише Сегодня.

6 червня на об’єкт з інспекцією прийшли представники міської влади, активісти та представники Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

За словами заступника начальника відділу інспекції з охорони культурної спадщини департаменту культури КМДА Андрія Печонкіна, Гостиний двір перебуває в аварійному стані.

Водночас суди про розірвання договору оренди між «Укрреставрацією» і Фондом держмайна тривають. Тільки після цього можна буде передати об’єкт з державної власності до комунальної.

Голова ГО «Андріївська-Пейзажна ініціатива» Марина Соловйова заявила, що у міської влади є можливість і бажання відновити Гостиний двір у первісному вигляді і організувати тут публічний простір з картинними галереями, музеями, бібліотеками.

У свою чергу, керівник «Укрреставрації» Іван Клочко запевняє, що компанія має намір боротися за Гостиний двір до кінця, щоби завершити реконструкцію об’єкта.

Нагадаємо, у січні 2016 року будівлі Гостиного двору суд повернув статус пам’ятки національного значення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ