88% росіян відмовилися би брати участь у протестних акціях політичного характеру

Російський «Левада-центр» представив підсумки чергового опитування про наявність протестних настроїв у РФ. Згідно з дослідженням, 86% громадян заявили про небажання брати участь у будь-яких акціях протесту. Про це повідомляє РБК.

Опитування засвідчило, що 75% респондентів вважають малоймовірними протести росіян в зв’язку з падінням рівня життя або на захист своїх прав, лише 17% громадян РФ заявили, що вони цілком можливі. У порівнянні з груднем минулого року очікування протестів в країні знизилися (тоді 23% вважали протести цілком можливими і 70% – малоймовірними).

Особисто брати участь в протестних акціях соціального характеру більшість росіян не хочуть. На мітинги готові вийти лише 8% опитаних, 86% росіян, найімовірніше, участі в них не візьмуть (в грудні 2017-го ці показники становили відповідно 13 і 81%).

Ще більш прохолодно респонденти ставляться до протестних акцій з політичними вимогами. 80% респондентів вважають їх малоймовірними (всього 12% – цілком можливими), 88% відмовилися б в них брати участь (проти 6% готових взяти в них участь). У минулому грудні 19% називали такі акції цілком можливими і 8% готові були їх підтримати особисто.

88% респондентів в останні два-три місяці не помічали в своєму місті протестних акцій. Всього 4% розповіли, що дізналися про них з місцевих ЗМІ, і лише 1% зізналися, що брали в них участь.

У минулому році протестні настрої були сильніші. На тлі всеросійських мітингів, організованих прихильниками Алєксєя Навального в червні 2017 року, згідно з опитуванням «Левада-центру» в тому ж місяці, 28% респондентів називали протестні акції проти падіння рівня життя цілком можливими, а 15% готові були брати участь в них. Для політичних акцій в червні минулого року ці показники становили 23 і 12% відповідно.

«Левада-центр» провів дослідження 23-27 березня 2018 року серед 1600 міських і сільських жителів у 136 населених пунктах з 52 регіонів Росії. Статистична похибка не перевищує 3,4%.