ГПУ може наразитися на серйозну критику у суспільстві

Директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала переконаний, що рішення Верховного Суду в справі екс-регіонала Іванющенка викличе в суспільстві і серед політиків негативні емоції щодо цього органу. Цю думку він висловив у коментарі 24.

За словами Віталія Бали, це знакове рішення, яке носить радше політико-моральний характер, ніж правовий. Є також і питання до ГПУ: яку доказову базу вона підготувала для передачі в суд?

Він упевнений, що українці почують ще багато різних пояснень версій звинувачень щодо такого рішення ВСУ.

Водночас, як підкреслив фахівець, є інші події, за якими можна висувати звинувачення проти Іванющенка. В першу чергу, це стосується подій на Майдані. Є підозра, що Іванющенко організовував «тітушок», які вчинили вбивства.

«Тому сподіваюся, що ГПУ доведе свою не просто ефектність, коли вони красиво виступають на брифінгах, але й ефективність і результативність», – стверджує експерт.

Щодо перспектив подальшого розслідування у відношенні одіозного екс-регіонала, то, на думку Бали, це залежить від того, для чого прокуратура відкриває справу.

«Є неприємні історії, коли в прокуратурі відкривалися провадження для того, щоб потім вступити в перемовини з фігурантами, отримати заохочення і закрити справу. Чи було це у випадку з Іванющенком – невідомо. Але підозра завжди буде до того моменту, доки рівень довіри до правоохоронних органів і суддів буде такий низький, як зараз», – підсумував політолог.

Читайте: Верховний Суд закрив усі справи щодо Іванющенка

БЕЗ КОМЕНТАРІВ