Генеральна прокуратура України пропустила терміни звернення до суду щодо незаконної ліцензії комунального підприємства «Волиньприродресурс»

Україна втратила можливість повернути права на розробку чотирьох бурштинових родовищ у Волинській області. Керівником компанії, яка займалася незаконним видобутком бурштину, є Василь Столяр – бізнес-партнер голови Волинської облради Ігоря Палиці. Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Як йдеться в ухвалі Окружного адміністративного суду міста Києва про залишення позову без розгляду, Генеральна прокуратура України пропустила терміни звернення до суду щодо незаконної ліцензії комунального підприємства «Волиньприродресурс».

Позов на повернення родовищ у власність держави був надісланий на місяць пізніше встановленого законом терміну.

У Центрі протидії корупції переконані, що ГПУ так вчинила навмисне.

«На нашу думку, це було зроблено навмисне, щоб не дати можливості  державі законно повернути ці бурштинові родовища. Це типова схема ГПУ, коли через простроченість термінів подачі позовів до суду «бетонується» право компаній на використання державних надр, дозволи на користування яких видані незаконно. Таким самим чином були «злиті» і родовища, які контролюються компаніями екс-міністра уряду Януковича Миколою Злочевським», – вважає юрист громадської організації Андрій Савін.

Як відомо, в лютому 2017 року прокуратура провела гучні обшуки на підприємстві «Волиньприродресурс», де виявили незаконну ліцензію на видобуток бурштину. Кінцевий термін, коли ГПУ, а саме економічний департамент, очолюваний Володимиром Гуцуляком, мав подати звернення до суду, сплив у вересні 2017 року.

Кримінальне провадження про видачу «Волиньприродресурс» незаконних дозволів ГПУ закрила 6 жовтня 2017 року.