Екс-«регіоналу» інкримінують перешкоджання роботі ЗМІ

Генеральний прокурор Юрій Луценко направив до Ради подання про притягнення до кримінальної відповідальності депутата з групи «Воля народу» Олександра Пономарьова. Про це повідомляє у Facebook прес-секретар голови ГПУ Лариса Сарган.

Подання вже зареєстрували в апараті Верховної Ради України.

«Нагадаю, що це той народний обранець, який у приміщенні Верховної Ради України перешкоджав роботі журналістів Інтернет-видань «Цензор.нет» та «Каменярі-інфо», – повідомила вона.

За словами речниці, ГПУ підозрює Пономарьова у злочині, передбаченому ч.1 ст.171 Кримінального кодексу (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).

Сарган повідомила, що нардеп незаконно вилучив зібрані журналістом матеріали і його технічні засоби, а також перешкоджав роботі представника ЗМІ.

«Факт вчинення народним депутатом О. Пономарьовим кримінального правопорушення достатньо повно підтверджується законно зібраними у кримінальному провадженні доказами», – пише речниця.

Сарган уточнила, що це кримінальне провадження розслідувала СБУ, а прокуратура Києва здійснює в ньому процесуальне керівництво.

У лютому колишній член Партії регіонів, а тепер нардеп з від «Волі народу» Олександр Пономарьов у кулуарах Верховної Ради відібрав два мобільних телефони у журналістів. Ті знімали на камери смартфонів суперечку між Пономарьовим і нардепом від «Батьківщини» Сергієм Соболєвим. Вони сварилися через те, що Соболєв звинуватив компанію Пономарьова «Агринол» у махінаціях в галузі держзакупівель машинного мастила для військ.

Після цієї розмови Пономарьов почав обзивати журналістів «журналюгами» і сказав, що вони нібито підглядають за приватною бесідою, хоча все відбувалося в людному місці. Він вихопив телефони з рук кореспондентів, поклав їх собі до кишені,

Він також заявив журналістам: «Я не сяду, не переживайте. Ви сядете. Будете відповідати». Повернути смартфони вдалося тільки після словесної перепалки.