Генпрокуратура просить Канаду надати доступ до інформації щодо електронної пошти, куди надсилали текст книги

Генеральна прокуратура звернулась до Канади з проханням допомогти встановити справжніх авторів книги колишнього президента-втікача Віктора Януковича «Україна – країна можливостей». Про це йдеться в ухвалі суду від 6 квітня, передають Українські новини.

Під час досудового розслідування Генпрокуратура встановила, що 18 липня 2011 року в Донецьку між друкарнею «Новий світ» в особі генерального директора і колишнім на той момент президентом Януковичем був укладений договір, згідно з яким глава держави зобов’язується створити літературний твір «Україна – країна можливостей» (Opportunity Ukraine) і передати видавництву майнові права на цей твір. У свою чергу, видавництво взяло на себе зобов’язання виплатити Януковичу авторську винагороду в сумі 32 млн гривень і видати книгу тиражем 1 млн примірників.

Разом з тим друкарня обумовлений тираж примірників книги не видала і, відповідно, не реалізувала. Водночас впродовж 2011-2012 років на банківські рахунки Януковича друкарня перерахувала 26 560 192 гривень під виглядом авторської винагороди.

Також встановлено, що велика частина текстів книги створена в період березня-травня 2011 року іншою особою. Їх частинами відправляли на певну електронну поштову скриньку. Крім того, невстановлена особа направляла за вказаною адресою пояснення з приводу плагіату в книзі. Генпрокуратура вважає, що фактичні дані в своїй сукупності вказують на те, що абонент поштової скриньки знає, хто саме є справжнім автором книги Януковича.

Послуги з реєстрації та доступу до електронної пошти в зазначений період надавала канадська компанія SHAW Communications Inc. Суд дозволив Генпрокуратурі звернутися до Канади із запитом про надання міжнародної правової допомоги. Зокрема слідчі просять надати інформацію про ІР-адресу, з якої здійснювалася реєстрація зазначеної поштової скриньки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ