Йдеться про Київщину, Львівщину та Дніпропетровщину

Генпрокуратура займеться перевіркою Нацкомісії із регулювання енергетики через завищені тарифи на комунальні послуги. Таку заяву зробив очільник відомства Юрій Луценко, передає Корреспондент.net.

За його словами, у трьох областях країни – Київській, Львівській та Дніпропетровській – виявлено значне завищення тарифів для громадян.

«Застосовують різні схеми: у Кривому Розі підриштували спеціальне підприємство, яке нібито автоматизує платіжки, і за це кожна людина платила серйозні кошти – мільйонні кошти. У Білій Церкві була спеціальна надбавка на технічне переоснащення: уже 172 мільйони гривень нецільового використання коштів встановлено. Підозрюємо, що 1,5 мільярда гривень, які повинні йти на технічне переобладнання, йшли на виведення коштів», – розповів генпрокурор.

За його словами, аналогічні дії трапляються і в інших областях, де вартість вугілля втричі вища, аніж на ринку. Юрій Луценко також підкреслив, що потрібно перевірити встановлені надбавки для АЕС.

«У Запорізькій, Рівненській і Хмельницькій АЕС була встановлена ​​спеціальна надбавка. Ці кошти, за даними слідства, не пішли на технічне переоснащення – це мільярди. НКРЕ цю надбавку додало в тариф. Відповідно до закону, мусили контролювати цю надбавку. Хто проконтролював? Тому я вимагаю відповідальності не тільки тих, хто крав ці кошти, а й тих, хто крізь пальці дивився на ці розкрадання», – наголосив він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, комерційний директор ПАТ «Київенерго» Євген Бушма вважає, що підстав для масового перерахунку тарифів за спожите тепло у січні – немає. А причиною великих цифр у квитанціях на сплату за теплопостачання є подорожчання газу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ