Фактично НБУ закликав розглядати судові справи на його користь

Генпрокуратура відмовилась розпочати досудове розслідування проти глави Нацбанку Валерії Гонтарєвої за фактом тиску на суддів. Скаргу нардепа Ігоря Луценка у зв’язку з бездіяльністю ГПУ 23 лютого розгляне Печерський районний суд, повідомляє УНН.

Судове засідання відбудеться о 17:30. Народний депутат та член Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Ігор Луценко закликатиме суд зобов’язати ГПУ порушити кримінальне провадження проти Гонтарєвої за фактом здійснення нею тиску на суддів Верховного суду України та втручання в здійснення правосуддя шляхом надання письмових вказівок на ухвалення неправосудних рішень виключно на користь НБУ.

Нагадаємо, суди визнали незаконною ліквідацію таких банків: «Союз», «Преміум», «Капітал», «Укрінбанк», «Київська Русь», «Східно-промисловий банк», «Грін банк», «Банк Велес», «Радикал банк», «Фінансова ініціатива», «Банк Софійський».

Голова НБУ спробували вплинути на суддів, закликавши Голову Верховного суду України «вжити заходів» для однакового застосування судами норм банківського законодавства, під час розгляду справ з оскарження рішень Національного банку України про виведення банків. Тобто фактично НБУ закликав розглядати судові справи на його користь.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ