Після проведення експертизи підпису, буде оголошена підозра екс-меру столиці

Генпрокуратура України проводить слідчу експертизу в рамках підготовки матеріалів кримінальної справи щодо екс-мера Києва Леоніда Черновецького у зв’язку з незаконним відчуженням острова «Жуків» в приватну власність. Про це заявив очільник ГПУ Юрій Луценко, передає РБК-Україна.

«Зараз проходить експертиза підпису (Черновецького, – ред.). Щойно пройде експертиза, будемо діяти далі», – заявив генпрокурор.

Він уточнив, що чинний кримінально-процесуальний кодекс передбачає можливість пред’явлення підозри у відповідній справі лише після проведення експертизи.

Нагадаємо, 21 червня Луценко спрямував до Верховної Ради подання про притягнення до кримінальної відповідальності екс-секретаря Київради, депутата групи «Воля народу» Олеся Довгого за підозрою у зловживанні службовим становищем та вчиненні злочину групою осіб за попередньою змовою.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у період з 2007 по 2009 роки Олесь Довгий спільно зі службовими особами Головного управління земельних ресурсів міста Києва та іншими особами забезпечив 1 жовтня 2007 року ухвалення депутатами рішення щодо незаконної передачі землі.

Зокрема, 23 кооперативам для житлової забудови на 21-му кілометрі Столичного шосе у Голосіївському районі Києва було надано земельні ділянки, що фактично розташовані на території ландшафтного заказника місцевого значення «Острів Жуків».

Внаслідок незаконних дій державі були завдані збитки в розмірі 81 млн 726,691 тис. грн., що в 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

У разі зняття депутатського імунітету та доведення провини Довгому загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від 500 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

4 липня Регламентний комітет Верховної Ради одностайно відмовився позбавляти депутатської недоторканості Олеся Довгого. Його члени знайшли «істотні недоліки» у відповідному поданні ГПУ.

Довідка: Ландшафтний заказник «Острів Жуків» був створений у 1999 році у Голосіївському районі Києва, в заплаві Дніпра. Фактично, заказник поглинає всю збережену частину природного масиву «Конча-Заспа», який в минулому був першим в радянській Україні природним заповідником.

Київрада у серпні 2007 року скоротила площу заказника з 1794 га до 196 га. На думку природоохоронців, це рішення ухвалили з грубими порушеннями законодавства.

Рішення Київради оскаржили в суді у грудні 2007 року, однак судовий процес триває досі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ