Генпрокуратура впродовж останніх тижнів активно допитує членів кредитного комітету «ПриватБанку»

Генеральна прокуратура, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідують декілька справ, пов’язаних із незаконними фінансовими операціями, що були проведені у «ПриватБанку» до його націоналізації. За словами очільника ГПУ Юрія Луценка, вже накладені арешти на майно та готуються повідомлення про підозру. Про це пише Економічна правда.

«Перш за все, одразу після звернення голови правління банку Олександра Шлапака про скоєний злочин були накладені арешти на ліквідне майно «Приватбанку» та пов’язаних з ним структур – понад 700 об’єктів нерухомості ТОВ «Приватофіс», – сказав Луценко.

За його словами, ГПУ впродовж останніх тижнів активно допитує членів кредитного комітету «ПриватБанку» та готує повідомлення про підозри.

Як зазначає видання, у зверненні Олександра Шлапака на ім’я генпрокурора йдеться про те, що екс-керівництво «ПриватБанку» перед націоналізацією проводило незаконні операції з пов’язаними з фінустановою особами, що призвело до заподіяння державі збитків в особливо великих розмірах.

У документі наголошується, що 15 та 16 грудня 2016 року колишній топ-менеджмент банку уклав з компанією Claresholm Marketing Ltd, яку визнали пов’язаною з «ПриватБанком», кредитні договори на суму 389 млн доларів та 60 млн євро і відобразив заборгованість в балансі банку.

Також 16 грудня екс-службовці «ПриватБанку» уклали кредитний договір з ТОВ «Новафарм» на суму 3,2 млрд. гривень та додаткову угоду з ПАТ СК «Інгосстрах» із зазначенням сум нарахування індексованої винагороди на суму понад 136 млн гривень, які також визнані пов’язаними з банком особами.

За результатами розгляду звернення голови «ПриватБанку» ГПУ внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Як повідомляв Інформаційний Акцент, днями директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук заявив, що колишній топ-менеджмент «ПриватБанку» щедро роздавав кредити компаніям з грецькими номінальними власниками. Причому майже усі кредити надавали на неринкових умовах: низька відсоткова ставка, погашення усієї суми кредиту наприкінці дії кредитного договору.

За словами Ваврищука, після діагностичного обстеження «ПриватБанку» новою командою НБУ у 2015 році і тривалих переговорів тодішній топ-менеджмент банку визнав, що реальними позичальниками були інші компанії, а «порожні» компанії були лише посередниками.

Читайте: Обіцянки-цяцянки Коломойського перед націоналізацією «ПриватБанку»(документ)

БЕЗ КОМЕНТАРІВ