У липні Афіни мають виплатити близько 7 млрд. євро в рамках погашення заборгованості

Після піврічних перемовин Афіни та представники іноземних кредиторів 2 травня нарешті дійшли згоди щодо пакету реформ, які відкривають для Греції шлях до отримання нових кредитів. Про це заявив міністр фінансів країни Евклідос Цакалотос, передає Reuters.

«Переговори за технічною угодою були завершені з усіх питань, шлях до переговорів щодо списання заборгованості прокладений», – сказав він.

Угода передбачає запровадження нових заходів жорсткої економії. Зокрема, містить зміну трудового законодавства, зміни у царині енергетики, скорочення пенсій та підвищення податків.

Раніше Афіни пообіцяли скоротити пенсії у 2019 році та підвищити податки в 2020 році, щоби заощадити до 2% ВВП.

Перемовини тривали з жовтня й затягнулися на півроку через розбіжності між Європейським Союзом та Міжнародним валютним фондом щодо фінансових показників. Тепер Греція повинна законодавчо схвалити нові заходи, перш ніж міністри фінансів єврозони схвалять виділення кредитів.

Нагадаємо, у липні Греція має виплатити близько 7 млрд. євро в рамках погашення заборгованості.

Голова МВФ Крістін Лаґард раніше заявила, що Фонд братиме участь у реалізації програми фінансової допомоги Греції лише за умови, що борг країни буде стійким та його реструктуризують.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ