За словами прем’єр-міністра, блокада відбувається в інтересах Російської Федерації

Збитки України від блокування поставок вугілля з ОРДЛО складуть 3,5 млрд. доларів і приведуть до скорочення майже 75 тисяч робочих місць. Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі телеканалу «Інтер», пише DW.

«Те, що відбувається з блокадою – це в інтересах Російської Федерації. Йдеться про те, що наше вугілля, українське, яке закуповувалося за гривні, і з якого сплачувались податки Україні, треба заборонити, а купувати в Росії. Це диверсія проти нашої держави», – заявив Гройсман.

За його словами, збитки українського гірничо-металургійного комплексу в результаті блокади складуть близько 3,5 млрд. доларів, що призведе до скорочення до 75 тисяч робочих місць в галузі.

Читайте: Уряд затвердив порядок переміщення товарів до зони АТО

Як відомо, вже майже місяць триває блокада залізниці, що поєднує Донбас з рештою України. Внаслідок цього не надходить вугілля із зони АТО, що є необхідним для роботи електростанцій та підприємств металургії, продукція яких є найбільшою статтею українського експорту.

15 лютого на позачерговому засіданні Кабінет Міністрів запровадив надзвичайні заходи на електроенергетичному ринку України. 17 лютого вони набули чинності.

16 лютого у так званому штабі блокади торгівлі з окупантами заявили про намір продовжити блокування на Донбасі.

28 лютого в «штабі блокади» відмовилися від переговорів з урядом.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ