Учасники засідання погодились з тим, що наразі не йдеться про скасування чи збереження мораторію на продаж землі

У Кабміні під час закритого обговорення засад земельної реформи за участі народних депутатів, представників профільних комітетів Ради та аграріїв йшлося про те, яка саме модель обігу земель була б найкращою для України. Про це повідомляє Урядовий портал.

«Дуже важливо, аби ту модель, яку ми в кінцевому рахунку запропонуємо, якщо дійдемо до спільної думки, мала в основі українські інтереси, інтереси українських фермерів і розвитку сільських територій», – сказав Володимир Гройсман.

Голова уряду підкреслив, що запровадження ринку землі «дозволить змінити тип економіки від сировинної на економіку доданої вартості».

У той же час прем’єр звернув увагу, що процес має відбуватися поступово і враховувати усі можливі ризики.

За словами Гройсмана, продаж має бути доступний тільки фізособам-українцям і в обсязі не більше 200 га землі на одну особу.

«При цьому на даному етапі ми категорично проти продажу землі іноземцям, проти відкриття ринку земель для юросіб», – заявив він.

Як повідомляє прес-служба Кабміну, учасники засідання «в цілому погодились із тим, що питання наразі не стоїть в площині скасування чи збереження мораторію на продаж земель».

«Питання ж полягає в тому, щоб визначити, яка саме модель обігу земель була б найкращою для України, і тоді вже починати обговорення її запровадження», – йдеться в повідомленні.

Результатом наради стала домовленість про створення міжвідомчої робочої групи. Вона повинна представити концепцію першого етапу земельної реформи на основі уже наявних напрацювань уряду і «з врахуванням думки усіх, хто має відношення до розвитку аграрного сектора України».

Окрім того, голова уряду доручив підготувати проект постанови Уряду, яка унеможливлювала б подальші зловживання на ринку землі вже зараз.

Читайте: Закрита зустріч щодо ринку землі: уряд лобіює реформу Гройсмана?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ