Після 13 років відсутності в Україні рішенням суду в 2012 році чоловіка визнали безвісті зниклим та зняли з обліку за місцем реєстрації

Посольство України в Азербайджані займається поверненням громадянина, який 17 років провів у рабстві. Про це повідомив заступник глави Нацполіції В’ячеслав Аброськін у Facebook.

«У квітні 2016 року в ході поліцейської спецоперації в Азербайджані був виявлений факт незаконного позбавлення волі громадянина України, 1952 року народження, мешканця Дніпропетровщини. Починаючи з 1991 року, чоловік регулярно приїздив до цієї країни задля сезонного працевлаштування. Орієнтовно у 1999 році він потрапив до працедавця, який, використовуючи фізичне насильство, змусив його до рабської праці. 17 років чоловік провів у рабстві. За цей час цього бідолаху неодноразово «перепродавали» для використання в якості працівника у домашньому господарстві», – розповів він.

Чоловіка, якого тримали на тваринницькій фермі,  звільнили у квітні 2016 року в ході спецоперації. Він був у тяжкому стані, тривалий час не міг ані розмовляти, ані адекватно сприймати дійсність. Після проходження курсу реабілітації чоловік почувається задовільно.

Після 13 років відсутності в Україні рішенням суду 2012 року його визнали безвісти зниклим та зняли з обліку за місцем реєстрації. Знайти рідних постраждалого не вдалося.

«У березні 2017 року паспорт громадянина нашої країни для цієї людини був відновлений, й наразі спільно з Посольством України в Азербайджані займаємося його поверненням на Батьківщину. В цей же час триває розгляд справи, де він є постраждалою особою у Бакинському суді тяжких злочинів. Державний обвинувач виступив із вимогою покарати злочинців шляхом позбавлення волі на терміни від 9 до 10 років», – зазначає заступник глави Нацполіції.

Посадовець нагадав, що за офіційними даними Міністерства соціальної політики, лише за останні 5 років від торгівлі людьми постраждали 398 громадян, з яких – 161 жінка, 197 чоловіків та 40 дітей.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ