На батьківщині щодо політика суд вже ухвалив вирок

Якщо колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі надовго затримається у Польщі, грузинська сторона проситиме Варшаву про екстрадицію політика. Про це заявив член парламентської більшості Грузії Олександр Кантарія, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Якщо Саакашвілі облаштується в Польщі і буде там переміщатися, то запит буде направлений і туди», – зазначив він.

Кантарія нагадав: щодо Саакашвілі в Грузії суд ухвалив вирок.

«Він не підозрюваний, суд відбувся, вердикт вже винесено і, природно, на нього тут чекають», – сказав він.

Водночас міністр юстиції Грузії Тея Целукіані заявила, що для нового запиту до Польщі про екстрадицію Саакашвілі потрібен час.

«Ми не можемо вимагати від польської держави відреагувати сьогодні ж або завтра, оскільки в європейських країнах, як і у нас, так і в Польщі, і в Західній Європі, існують одні й ті самі процедури. Ми є членами однієї європейської конвенції про екстрадицію», – сказала вона.

Целукіні пояснила, що для екстрадиції потрібні «кілька судових інстанцій».

«І якщо ці процедури почнуться в Польщі, можливо, ми зможемо говорити про якісь результати», – вважає міністр юстиції.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, один з лідерів «Руху нових сил» Юрій Дерев’янко 12 лютого повідомив, що невідомі люди в масках і з написами на куртках «Державна прикордонна служба» затримали Міхеїла Саакашвілі в ресторані «Cулугуні» в Музейному провулку в Києві. Дерев’янко додав, що Саакашвілі повезли на «білому бусі з номером АА0121СН».

Згодом речник ДПСУ Олег Слободян підтвердив, що екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі депортували до тієї країни, звідки він прибув, порушуючи українське законодавство, тобто до Польщі.

Польща прийняла політика в рамках процедури реадмісії.