Міністри ЄС схвалить рішення щодо грузинського «безвізу» 27 лютого

Комітет постійних представників країн-членів ЄС погодив механізм призупинення безвізового режиму і візову лібералізацію для Грузії. Рада ЄС планує ухвалити рішення 27 лютого. Про це повідомив у своєму Twitter брюссельський кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк, передає УНН.

«Посли ЄС дали зелене світло механізму призупинення безвізового режиму і візової лібералізації для Грузії. Міністри ЄС схвалить це 27 лютого», – повідомив він.

27 лютого відбудеться засідання Ради ЄС в одній з конфігурацій.

Зазначимо, що Європарламент проголосував за механізм призупинення ще 15 грудня 2016 року, а 13 лютого відбулося формальне затвердження документа. В цьому випадку не вимагається повторного схвалення, окрім випадку, якщо у законотворців упродовж доби виникнуть питання.

Очікується, що Рада ЄС 27 лютого затвердить механізм призупинення безвізового режиму для третіх країн. Цього ж дня буде затверджено рішення про скасування візового режиму для громадян Грузії.

Як відомо, для розблокування українського «безвізу» ЄС має остаточно схвалити «механізм призупинення».

Відтак у березні можна розраховувати на початок тріалогу щодо України (у випадку Грузії він забрав лише один день), в квітні – розгляд документа в Європарламенті, в травні – схвалення Радою ЄС.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ