В обмінниках курс долара наближається до 27
В обмінниках курс долара наближається до 27

Курс долара в Україні 19 січня зріс на 0,4 грн. – до 26,7 грн/долар, а за тиждень він збільшився більш ніж 1 грн. Водночас експерти заспокоюють – нижче, ніж 28 гривень за долар, національна валюта не впаде. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Середній курс продажу євро сьогодні досяг 29,1 грн/EUR1.

До таких же рівнів гривня впала при валютообмінних операціях за картками. Зокрема, найбільший в країні «ПриватБанк» опустив його у вівторок при купівлі долара на 0,43 грн – до 26,9542 грн/дол, при покупці євро – на 0,56 грн, до 29,3772 грн/EUR1.

Есперти кажуть, що ситуація на валютному ринку пов’язана із тим, що російські банки, які домінують на ринку України, скуповують долар. Таку думку висловив заступник голови НБУ в 2005-2009 роках, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.

«Завжди відбувається так, що коли падає рубль, починає падати гривня. Це феномен, боо мало би бути все із точністю до навпаки. Те, що погано для Росії, добре для України», – зазначив він.

«Я хочу авторитетно сказати, що 26-28 – це максимальна межа, до якої може впасти гривня, якщо не буде інших грубих помилок уряду й Нацбанку. Тобто якщо Нацбанк і уряд діятимуть так само напівпрофесійно, то гривня все одно не може опуститися нижче. Якщо будуть нові помилки – так, проб’є», – запевнив він.

На думку експерта з ГІ «Реанімаційний пакет реформ» Павла Кухти, коливання національної валюти в межах 5-10% є нормальним.

«Ми маємо звикнути до того, що гривня буде коливатися. Просто українці дуже до цього незвичні. Щоразу, коли гривня рухається, вони все ще панічно до цього ставляться. Але якщо ми вже відмовляємося нарешті від фіксованого валютного курсу, який стільки проблем нам створив, то маємо звикнути до того, що гривня коливатиметься», – каже він.

На думку експерта, нинішні коливання національної валюти в Україні відбуваються в межах допустимого.

«Великі коливання для гривні – коли вона падає на 20-30%. Це велике коливання. Усе інше – нормальне. Бо в нас ще не встановився валютний ринок, що нормально працює. В принципі, для країн, що розвиваються, нормально, коли відбуваються коливання їхніх валют. 5-10% на місяць – цілком нормально», – наголосив він.

Нагадаємо, держбюджет на 2016-й ухвалено на базі середньорічного курсу гривні 24,1 грн/дол. Згідно з очікуваннями Міністерства фінансів, до кінця року курс національної валюти становитиме 24,4 грн/дол.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ