Наше харчування впливає навіть на наш настрій

Люди часто не задумуються, що результатом поганого настрою часто є залежність від певних харчових звичок. Американський експерт Еріка Вагнер розповіла про шість звичок, які встановлюють пряму залежність між нашим харчування і настроєм, а саме – тривогою і депресією. Про це пише НВ.

Залежність від кофеїну. Усі ми неодноразово чули про шкоду чи користь кавових напоїв у мережі. Проте в ситуації, коли ваш організм потребує кави не лише для підзарядки, а «просто так», то це вже свідчить про деяку кофеїнову залежність. Ви п’єте каву, оскільки тіло тепер залежить від кофеїну і має потребу в ньому, щоб нормально функціювати.

Новітні дослідження показали, що якщо організм не отримує кофеїн, коли він цього по звичці потребує, спостерігається зниження рівня серотоніну, що веде до неспокою, дратівливості і нездатності зосередитися.

Залежність від цукру. Цукор впливає не тільки на фігуру, а й на стан вашого здоров’я. Продукти з високим вмістом цукру шкідливі для здоров’я, оскільки впливають на розвиток багатьох хвороб і виробленню життєво важливих гормонів.

Крім того, він має вирішальне значення для регулювання ряду функцій організму, в тому числі сну, контролю болю і травлення. Низький рівень серотоніну також пов’язаний з пригнобленої імунної функцією.

Також відомо, що цукор підвищує кров’яний тиск, що веде до зростання вироблення кортизолу. Це сприяє виробленню гормонів щитовидної залози, викликаючи проблеми з травленням або з репродуктивною системою: коли рівень цього ж кортизолу занадто високий, це може привести до безпліддя і навіть викидня.

Вживання алкоголю. Алкоголь нібито допомагає приглушити стан депресії. І люди користуються цим напоєм, не переживаючи ні про що, крім похмілля.

Внаслідок певних реакцій в організмі збільшується гальмівний нейромедіатор під назвою аміномасляна кислота. Це означає, що мова і рухи під впливом алкоголю сповільнюються, і чим більше ви п’єте, тим сильніше такий ефект. Зловживання алкоголем дійсно піднімає рівень серотоніна в мозку, але тимчасово. Крім того, у нього є й низка інших побічних ефектів.

Занадто багато смаженої або жирної їжі. Коли трапляються якісь проблеми, ми підсвідомо перекладаємо свої переживання і страхи на начебто «смачну» їжу – чіпси, якесь смажене м’ясо чи інші жирні продукти. Так ми змушуємо себе «почуватися краще».

Ці продукти насправді роблять багато поганих речей з психічним здоров’ям. Мало того, що смажена їжа веде до ожиріння, вона ще й безпосередньо пов’язана з депресією. Взагалі все, що готується на гідрогенізованих маслах або містить трансжири, потенційно сприяє депресії.

Надмірне споживання солі. Сіль підвищує кров’яний тиск, що вимагає від вашого серця працювати «на знос». Постарайтесь замінювати сіль різними спеціями та корисними травами, особливо в нічний час. Саме у цей час ваше тіло повинно відпочити від важкого дня, тому уникайте перевантаження в цей час.

Пропуск сніданку. У зайнятих людей завжди на це знайдеться одне залізне виправдання «у мене немає часу на сніданок». Проте ж недарма батьки вчать своїх дітей, що сніданок – це найважливіший прийом їжі за день. У разі його відсутності це може призвести до зниження рівня цукру в крові і мозок буде працювати на низьких оборотах.

Коли ми до самого обіду не відчуваємо голоду часто вважаємо, що це нормально, тому що ми просто живемо в такому режимі. Реальна причина, по якій ви не відчуваєте себе голодним, полягає в тому, що організм привчений не їсти в цей час.

Слід пам’ятати, що така звичка пізніше може призвести до серйозних проблем. Прокиньтеся раніше і приготуйте пару яєць або трохи овочів. Підзарядіть себе. Ваше тіло, а також дух будуть вдячні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ