З червня 2014 року сили АТО знищили щонайменше 36 громадян РФ з числа ПВК «Вагнера»

Служба безпеки України оприлюднила чергові перехоплені розмови кремлівських найманців, зокрема і з Олегом Іванніковим, більш відомим як «Оріон». Цей російський офіцер причетний до збиття рейсу МН17 з російського ЗРК «Бук-М1» влітку 2104 року. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

У відомстві наголошують, що ця розмова «є черговим доказом того, що найманці «Вагнера» безпосередньо підпорядковувалися офіцерам спецслужб РФ». Зокрема, одним з кураторів терористів був Іванніков.

Крім того, спецслужба оприлюднила розмову між офіцером ГУ ГШ ЗС РФ – керівником найманців Уткіним та екс-ватажком ОРЛО Ігорем Плотніцкім. Ця розмова, за даними СБУ, «документує роль російських військових у бойових діях в Луганської області у період 2014-2015 років».

«Розмови наглядно демонструють, що російські найманці є «гарматним м’ясом» для вищого військового командування РФ», – зазначають в СБУ.

У СБУ нагадали, що 29 травня 2014 року на територію Луганської області таємно вторгся спецпідрозділ російських спецслужб під назвою «приватна військова компанія «Вагнера» у складі 86 осіб (за рік чисельність зросла до 1500). СБУ встановила персональні дані кожного з терористів. За даними спецслужби, більша частина найманців брала участь у бойових діях у Сирії в 2013 році у складі компанії «Слов’янський корпус», а пізніше використовувались Росією у силових заходах під час анексії Криму.

Крім того, одним із злочинів, вчинених цими росіянами в Україні, є збиття військово-транспортного літака Іл-76, в результаті чого загинуло сорок дев’ять 49 українських бійців.

Служба безпеки України встановила, що з червня 2014 року силами АТО було знищено щонайменше 36 громадян РФ з числа ПВК «Вагнера». Їхня загибель в Україні є прямим свідченням російського військової агресії.

#СБУ продовжує інформувати громадськість про задокументовані факти військової агресії Росії проти України…

Gepostet von Служба безпеки України am Samstag, 2. Juni 2018